Надмірна кількість ліків призначається пацієнтам з аутизмом та затримкою розумового розвитку

Дослідження, проведене організацією Public Health England, показало, що у Великобританії пацієнтам з аутизмом або затримкою розумового розвитку регулярно дають психотропні медикаменти без відповідних показів. За їх даними, коло 35 тисяч пацієнтів з затримкою розумового розвитку (тобто кожен шостий пацієнт) в Англії необґрунтовано отримували нейролептики або антидепресанти.

"Психотропні препарати часто дають людям з розумовою відсталістю для корекції поведінкових порушень. Але доказів ефективності цих препаратів для корекції поведінки є дуже мало, а ці ліки часто мають побічні ефекти," говорить Gyles Glover, спів-директор колективу дослідників  з організації Public Health England.

Дослідження полягало у аналізі медичної документації пацієнтів з діагнозом затримка розумового розвитку (17,887) та аутизм (11,136) за період з квітня 2009 року до березня 2012 року.

Було виявлено, що більше ніж 40% днів на рік ці пацієнти приймали один або більше препаратів з групи снодійних, антипсихотичних, антидепресантів чт антиепілептичних препаратів. Людям віком понад 65 років у 3.3 рази частіше призначали антипсихотичні препарати. У 90 відсотків випадків призначення препарату було на тривалий час.

Узагальнюючи дані, дослідники вказують, що у Великобританії 13 % пацієнтів з розумовою відсталістю (23,800) отримували антипсихотичні препарати без відповідних показів, та 10 % (19,500) отримували антидепресанти без показів.

На основі цих даних, посадові особи організації розіслали лікарям відповідні листи і 17 липня 2015 року на спеціальному зібранні має бути розроблений план подальших дій.

Підготовлено на основі даних People with learning disabilities over-prescribed psychiatric drugs