Розширення можливостей до спілкування у людей з церебральними паралічами
Вчені Центру геномного регулювання (Centre for Genomic Regulation) зі своїми партнерами розробили пристрій, який генерує звукові сигнали із сигналів мозку.
Мета полягає в розробці альтернативної системи спілкування для людей з важкими формами церебрального паралічу та інших неврологічних уражень, щоб допомогти їм спілкуватися, а саме, повідомити про свої емоції.
«На нейрофізіологічному рівні, наше завдання правильно визначити, які сигнали ЕЕГ відповідають певним емоціям. Ідея полягає в тому, щоб перевести біоелектричну активність мозку у звуки, за допомогою яких особи з обмеженими можливостями могли би спілкуватися з іншими людьми. Це альтернативна система спілкування може бути корисною також і для діагностики ", заявила Мара Дріессен, керівник наукової групи, яка працює над створенням пристрою «Поліфонія мозку».
Зараз існує ряд систем для спілкування, які використовуються для неповносправних пацієнтів, але всі вони потребують певного рівня моторного контролю, наприклад, можливості рухати очима. У деяких тяжких випадках, ці можливості також обмежені.
«Наша система «озвучення» дозволяє безпосередньо чути сигнали мозку. Частотні діапазони біоелектричної активності мозку ми переносним у октави звуків, які чує людське вухо. Тобто, ми безпосередньо чуємо те, що відбувається у мозку. Нашою метою є ідентифікувати звукові моделі для кожної емоції, які можна буде перевести у слова», пояснює дослідник проекту Давид Ібанеш (David Ibáñez). До недавнього часу пристрій тестувався переважно на здорових людях, але результати недавніх випробувань на людях з обмеженими можливостями показали перспективу його подальшого розвитку.
Пристрій також був представлений на музичному фестивалі Sonar в Барселоні в червні 2015 року, де він використовувався для розширення можливостей творчого художнього самовираження, дозволяючи користувачам "почути" музику, створену своїми емоціями.
Підготовлено на основі даних Centre for Genomic Regulation