Віхи розвитку дитини

Чи знаєте ви все про те, як правильно оцінювати розвиток Вашої дитини? Зазвичай у такому випадку ми звертаємо увагу лише на вагу та ріст дитини. А насправді, від народження до п'ятирічного віку ваша дитина має набути фундаментальних навиків у тому, як бавитися, вчитися, говорити, діяти. Затримка у набутті дитиною будь-якого з цих навиків може бути сигналом вади розвитку, навіть аутизму. Але заспокоює те, що чим раніше виявлено проблему, тим більше ви зможете допомогти вашій дитині у повному розкритті її потенціалу.

Приводимо основні віхи розвитку дитини.

3 місяці

7 місяців

1 рік

2 роки

3 роки

4 роки

5 років

Важливо пам'ятати, що кожна дитина розвивається по-своєму, у своєму власному темпі. Тому не можливо сказати точно, коли саме ваша дитина набуде того чи іншого навику. Важливі етапи розвитку, перераховані далі, дозволять вам вималювати загальну картину того, що і коли слід очікувати від дитини. Але не впадайте в паніку, якщо ваша дитинка розвивається трохи інакше.

Інформація підготовлена на основі даних програми "Знай симптоми. Дій швидко" (Learn the Signs. Act Early) з веб сторінки Американського центру контролю та профілактики захворювань (Center for Disease Control and Prevention)